Zaključevanje programskega obdobja 2014-2020

LAS Od Pohorja do Bohorja je na svojem območju znotraj programskega obdobja 2014-2020 uspelo doseči pripravljenost lokalnega okolja po skupnem sodelovanju in izvedbi skupnih razvojnih aktivnosti.

V nadaljevanju na kratko predstavljamo projekte, ki so bili izbrani v prvem javnem razpisu leta 2016 znotraj Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja.

1. Dvig kvalitete bivanjskih pogojev z izgradnjo nastanitvenih kapacitet za osebe s posebnimi potrebami in osebe iz ranljivih skupin na kmetiji Smogavc

Predmet projekta je bila ureditev dveh apartmajev na obstoječem kozolcu. Pritlični del apartmajev je dostopen gibalno oviranim osebam, saj se lahko v apartma vstopa po klančini, prav tako so prilagojeni prostori kopalnice, dnevne sobe in spalnice. Nastanitvene kapacitete, ki so prilagojene gibalno oviranim osebam, predstavljajo pomembno pridobitev, saj v okolici tovrstnih ustreznih nastanitev ni. V želji po uporabi naravnih materialov in sledenju tradiciji sta apartmaja izvedena pretežno iz lesa.

2. Užij Okuse Rogle – Nadgradnja razvoja in trženja blagovne znamke Okusi Rogle

Zaradi velikega pomena in prepoznavnosti blagovne znamke Okusi Rogle ter skupnega Načrta razvoja in trženja destinacije Rogla-Pohorje 2017-2021, je bilo potrebno vzpostaviti sistem revitalizacije znamke ter obuditi splošno zaupanje in lojalnost znamki. Zato so se združili partnerji z namenom, da nadgradijo razvoj in trženje blagovne znamke Okusi Rogle, kar je bil tudi glavni cilj projekta. Pričakovani rezultati so bili celostna grafična podoba blagovne znamke, vzpostavljen sistem prodajne verige lokalnih izdelkov in prodajnih mest v lokalnih turistično informacijskih centrih in pri turističnih in gostinskih ponudnikih, nadgradnja tradicionalnih prireditev v občinah s kulinaričnimi prireditvami, s pomočjo različnih promocijskih orodij dvig prepoznavnosti blagovne znamke.

3. Na Turo Pohorje Bohor – inovativen integralen destinacijski produkt

Namen projekta je bil povezati potenciale celotnega območja destinacije LAS Od Pohorja do Bohorja v skupno enovito mrežo. Izvedene so bile delavnice za ponudnike in skrbnike naravne in kulturne dediščine ter za turistične vodnike. Nove inovativne študijske ture so testirali z različnimi ciljnimi skupinami, vzpostavljen in preizkušen pa je bil enostaven trženjski model, ki je ostal kot osnova in podlaga za nadaljnje delovanje mreže.

4. Doživljajsko igrišče s postavitvijo sanitarne enote za invalide

Projekt se je izvedel na Ramni plaži ob Slivniškem jezeru, kjer se je postavilo doživljajsko igrišče za otroke, mlade in ostale ranljive skupine. S posebno opremo in vzpostavitvijo primernega dostopa za invalide ter starejše sledijo konceptu medgeneracijskega povezovanja in spodbujanju aktivnega preživljanja prostega časa v naravi v lokalnem okolju, ne glede na gibalno oviranost. Z dodatno sanitarno enoto za invalide bo zagotovljena najnujnejša sanitarna ponudba obiskovalcem invalidom.