5. mednarodna integralna konferenca IGE 2019, 22. - 24.november v Poljčanah, Špitaliču, Žički Kartuziji

Vabimo vas na že peto mednarodno konferenco Integralno zeleno gospodarstvo za boljši svet (IGE 2019), ki se bo odvijala 22. – 24. novembra v Vrtcu Poljčane, Vrtcu Špitalič in Žički kartuziji. Na IGE 2019 bomo predstavili dobre prakse, primere in govorce integralnega zelenega razvoja iz Slovenije in drugih delov sveta. 

Poleg nosilcev prebojnih, v trajnostno prihodnost usmerjenih in v lokalno skupnost vpetih primerov obeh vrtcev bomo razlage integralnega zelenega pristopa, globalne izzive in integralne dobre prakse predstavili še prof. Alexander Schieffer (Švica), dr. Darja Piciga, dr. Elizabeth Mamukwa (Zimbabve), mag. Andrej Kranjc, Martina Dinkel (SEKEM, Egipt), dr. Vinya Ariyaratne (Sarvodaya, Šri Lanka), Iva Zorenč, dr. Anselm Adodo (Nigerija), tri integralne dame iz Jordanije, dr. Lenart Škof, Marko Pogačnik, mag. Vesna Kolar Planinšič, prof. Ana Vovk Korže, Karin Lavin, dr. Nevenka Bogataj in Tadej Slapnik. Čas bo tudi za razprave, druženje, aktivnosti v naravi, umetnost, delavnice … 

Letošnja konferenca se osredotoča na prihodnost Evrope v nemirnem svetu, s poudarkom na integraciji in udejanjanjem potencialov za trajnostno pot – kot odgovor na naraščajoče izzive realnosti, ki istočasno vključujejo resne probleme in potenciale za njihovo reševanje. Na IGE 2019 bomo predstavili v prihodnost usmerjene dobre prakse, primere in govorce integralnega zelenega razvoja iz Slovenije in drugih delov sveta. 

Med pomembnimi aktualnimi cilji konference so: 

  • Ponuditi celosten pristop zelenega gospodarstva in družbe, ponazorjen s primeri odličnih praks, kot konceptualni okvir tako za razvoj trajnostnih lokalnih in regionalnih politik in praks kot za model Integralne zelene Evrope. 
  • Prikazati potenciale in pričakovane koristi različnih pristoppv integralnega zelenega gospodarstva in družbe - ponazorjene z obetajočimi praktičnimi primeri - za reševanje izzivov trajnostnega razvoja v Afriki, na Bližnjem vzhodu in v Aziji. Take pristope naj bi se spodbujalo v okviru razvojnega sodelovanja z Evropsko unijo, prispevajo pa lahko tudi k obogatitvi izobraževanja in usposabljanja migrantov iz teh regij. 
  • Predstaviti in okrepiti Slovenijo kot pilotno državo za integralno zeleno gospodarstvo in družbo, med drugim kot prostor učenja za trajnostni razvoj. 

  
Sporočila konference želimo prenesti tudi odločevalcem v EU in v državah članicah. Kot lahko razberemo iz političnih usmeritev novoizvoljene predsednice EK, sta koncept Integralne zelene Slovenija in zasnova konference v veliki meri skladna z njimi in jih že uresničujeta na konkretni ravni. 

Več informacij najdete na povezavi: http://vrtec-konjice.si/?page_id=7661

Prijave preko spletnih obrazcev: 

  • za konferenco (22.-23. 11.): preko obrazca za konferenco. 
  • za delavnico z Markom Pogačnikom (24. 11.): preko obrazca za delavnico. 

Kotizacije ni, za večino obrokov bo poskrbljeno.   

Več informacij najdete v priloženi datoteki.

Vljudno vabljeni!